27.10.2017 r. miał miejsce, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2, II Międzyszkolny Bieg Historyczny: „Znam moje miasto. Bolesławiec wczoraj i dziś”. Poprzednie edycje były przeprowadzane tylko dla naszych uczniów, jednak w ubiegłym roku postanowiliśmy zaprosić do konkursu także inne bolesławieckie szkoły podstawowe. W tegorocznej edycji wzięły udział reprezentacje klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 5. Drużyny, wyposażone w specjalnie przygotowane karty z instrukcjami, przemierzały ulice naszego miasta, zatrzymując się w ustalonych przez organizatorów miejscach, by zmierzyć się z pytaniami i zadaniami dotyczącymi historii Bolesławca, jego zabytków oraz gminy miejskiej i powiatu. Jury (w składzie p. Justyna Paszek i p. Agnieszka Korczak) oceniało zarówno poprawność, jak i czas wykonania wszystkich zadań.

Skład drużyn:

Kamil Pietrzak

Oliwia Zagdańska

Wiktoria Zmaczyńska

Zespołom nie przeszkodziła kapryśna pogoda – dzielnie walczyły o wygraną.

A oto oficjalne wyniki:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3                         Punkty: 76,5/87          Czas: 44:30 min.

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5                                   Punkty: 74,5/87          Czas: 41:59 min.

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4                                  Punkty: 69/87             Czas: 52:20 min.

IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2                                 Punkty: 65,5/87          Czas: 60:01 min.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie zwycięzcom!!!