Czego spróbujesz to zrozumiesz…

Uczniowie z klasy 7B szkoły podstawowej oraz 2B i 2C gimnazjum w dniach 18-22 lutego przebywali na obozie narciarskim w Janovie nad Nisou w ośrodku szkoleniowym kompleksu narciarskiego Severak.

Podczas tych kilku dni nauczyli się jazdy na nartach, poznali podstawowe techniki jazdy, nauczyli się korzystania z wyciągów. Nawiązali kontakty i przyjaźnie z uczniami z czeskiej szkoły w Hradku.

Podczas wieczornych spotkań z uczestnikami obozu z Czech z Hradka oglądali filmy na temat historii narciarstwa i techniki jazdy. Uczniowie organizowali zabawy integracyjne dla wszystkich uczestników obozu. W ostatni wieczór odbyły się pokazy dotyczące czeskich Mięsopustów czyli zakończenia karnawału i pożegnania zimy oraz polskiego tłustego czwartku.