,,RzeczpospoCzyta”

W sobotnie popołudnie 9 czerwca 2018 r. uczniowie z klas II i III spotkali się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu, aby wziąć udział w Ogólnopolskiej  akcji Noc Bibliotek, która ma na celu promowanie w sposób niekonwencjonalny bibliotekę  i czytanie książek. Hasło tegorocznej akcji brzmiało ,,RzeczpospoCzyta”. Było to już czwarte tego typu przedsięwzięcie
w historii naszej biblioteki i wciąż cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów.

W tym roku zgłosiło się 33 uczestników, którzy przyszli do szkoły ze śpiworami, poduszkami i ulubionymi przytulankami. Dzieci, po rozpakowaniu się w klasach-sypialniach, zostały podzielone na drużyny.

Gościem specjalnym nocnej imprezy  była grupa teatralna ,,hallo grupa” pod kierunkiem Urszuli Frąszczak-Matyjewicz, która przeczytała dzieciom  „Baśń o Stalowym Jeżu”. Po wysłuchaniu baśni dzieci zadawały aktorom pytania i wykonały ilustracje do swoich wymyślonych bajek. Po obejrzeniu swoich prac udały się do stołówki, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Następnie wyposażone w mapy musiały odszukać miejsca, w których ukryte były koperty
 z zadaniami. Drużyny odgadywały  zaszyfrowane tytuły baśni, z tajemniczej skrzyni wyciągały przedmioty, które miały im pomóc wydostać się z ciemnego lasu, tworzyły i prezentowały kolorowe kreacje z ubrań znalezionych nieopodal czarodziejskiego jeziora.

Na zakończenie podchodów każdy uczestnik  otrzymał certyfikat i zakładkę do książki. Największą atrakcją spotkania było nocowanie w szkole i oglądanie filmu p.t. „Tarapaty” udostępnionego przez organizatorów Nocy Bibliotek – Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Akcja zakończyła się w niedzielę o godz.9.00 wspólnie przygotowanym śniadaniem. Mamy nadzieję, że Noc Bibliotek naszym uczniom kojarzyć się będzie z dobrą zabawą i miłą atmosferą. Liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się znowu.

Organizatorzy: M.Grzyb, M.Oleś, E.Grzyb, A.Kozłowska, M.Fedorowicz