Światło i kolor.

9 X w klasie I c odbyło się 5. spotkanie z: ” Archi- przygodą” pod hasłem: światło i kolor. Architekt zapoznał dzieci z różnymi rodzajami światła. Uczniowie dowiedzieli się, że światło może mieć różne odcienie i koloryt w zależności od jego intensywności. Sprawdzali współgranie światła z kolorami. Poznali koło barw, barwy podstawowe i pochodne.

Dowiedzieli się, co oznacza kontrast i jak wykorzystuje się go w architekturze. Obserwowali rozszczepienie światła białego w pryzmacie. Określali barwy ciepłe i zimne, oraz zależność kolorystyki od funkcji. Następnie, indywidualnie lub w parach, tworzyli wybrane wnętrza, aranżując je w pudełku. Oświetlając je w ciemnej klasie latarką sprawdzali, jak zmienia się światło, cień i barwa we wnętrzu.