Rachmistrz – regulamin konkursu

Zostań najlepszym matematykiem wśród uczniów klas 6-8

„Rachmistrz”

Cel konkursu:

• tworzenie sytuacji stymulujących i przyspieszających rozwój intelektualny.
  • rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów,
  • dostarczenie okazji do pracy nad umiejętnościami i uzdolnieniami .
  • rozwijanie umiejętności dotyczących stosowania zintegrowanej wiedzy do rozwiązywania problemów,
  • rozwijanie umiejętności wykorzystania posiadanej wiedzy w nietypowych sytuacjach problemowych.

Okres trwania:

październik. –  czerwiec
Uczestnicy – zainteresowani uczniowie z klas 6 ,7 i 8.

1. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń z klasy 6 ,7 i 8.
  2. Przed przystąpieniem do konkursu, każdy zainteresowany uczeń, przekazuje nauczycielowi uczącemu zaklejoną kopertę, na której zapisuje swój kod literowy

( max. 5 znaków ), a wewnątrz zamieszcza kartkę ze swoim imieniem, nazwiskiem

oraz klasą.

1. Co trzy tygodnie w gablocie matematycznej na I piętrze umieszczany będzie nowy zestaw składający się z pięciu zadań.
  2. Uczniowie rozwiązane zadania przekazują uczącemu nauczycielowi matematyki
    w kopercie formatu A4, opisanej kodem ( każde zadanie na osobnej kartce również zaopatrzonej kodem).
  3. Punktacja za wykonane zadania umieszczana będzie w gablocie matematycznej obok       kolejnych zestawów.
  4. Rozstrzygnięcie konkursu przewidziane jest w czerwcu.
  5. Uczniom, którzy systematycznie uczestniczyć będą w konkursie, każdy nauczyciel matematyki wystawi ocenę celującą w obszarze działalności pozalekcyjnej.
  6. Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni możliwością uzyskania oceny o stopień wyższej z  matematyki.