Projekt Adwentowy

Projekt Adwentowy ze szkołą Heinrich – Pestalozzi – Oberschule w Löbau

18 uczniów z opiekunami z Gimnazjum Samorządowego Nr 2, Nr 3 oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bolesławcu odwiedziło 30.11.2017 r. po raz kolejny Heinrich – Pestalozzi – Oberschule w Löbau w ramach wymiany międzynarodowej, aby poznać tradycje świąteczne po drugiej stronie Nysy oraz opowiedzieć o naszych polskich zwyczajach. Przed południem uczniowie w mieszanych grupach uczestniczyli w warsztatach artystycznych oraz stolarskich przygotowując świąteczne ozdoby oraz drewniane świeczniki. Po południu nasi uczniowie wraz z młodzieżą niemiecką obejrzeli dwa krótkie spektakle w teatrze kukiełkowym: „Aschenputtel – Kopciuszek” oraz „Totentanz – Taniec Umarłych”, następnie wzięli udział w warsztatach, w trakcie których przygotowywali się do samodzielnego występu tworząc różnorodne kukiełki. Podzieleni na grupy polsko – niemieckie uczniowie odgrywali wcześniej przygotowany scenariusz.

Zabawa była bardzo udana. Wieczorem odbyła się prezentacja wspólnie przygotowanego świątecznego programu artystycznego dla rodziców, nauczycieli oraz uczniów szkoły Heinrich – Pestalozzi. Prezentacja polskiej grupy została przyjęta z zachwytem przez pełną salę gości. Nasi uczniowie zaprezentowali się w tańcu – Duet Nicoli Baryckiej i Maleny Droszczak „Take The Lead” wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Następnie Zuzanna Hryniewicz zaśpiewała piosenkę w języku angielskim „All I want for Christmas is you”, a na zakończenie Malena Droszczak zatańczyła solówkę -streetdance. Wszyscy zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Po występie pożegnaliśmy się z naszymi przyjaciółmi i ruszyliśmy w drogę powrotną snując plany o kolejnym spotkaniu.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu Euroregionu Nysa.