Promocja Zdrowia -Wspomnienia z Bolesławieckiego Święta Ceramiki

   18 sierpnia 2017 r.  Szkoła Podstawowa nr 2 wzięła udział w Paradzie Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Grupa nauczycieli i uczniów przygotowywała  się  podczas wakacji do ceramicznej parady „KOBALTOWA MODA”. Biorąc udział w tej miejskiej uroczystości przyłączyliśmy się czynnie do obchodów Święta Ceramiki. Uczestnicy parady oprócz pokazu kobaltowej mody promowali swoje placówki.

   Nasza szkoła od grudnia 2016r. przyłączyła się do Dolnośląskiej Sieci Szkół Promującej Zdrowie. Realizujemy program promujący zdrowie na wielu płaszczyznach pracy szkoły. Podczas parady prezentowaliśmy swoją placówkę jako szkołę promującą zdrowie. Uczniowie nieśli sylwety owoców i warzyw i wykrzykiwali hasło „Vita SP2 o zdrowie dzieci dba”. 

    Szkoła Podstawowa nr 2 za swoją prezentację otrzymała nagrodę pieniężną. Stroje naszych uczniów miały elementy bolesławieckiej ceramiki. Maskotkami uczestników szkolnej parady były piękne lalki o blond włosach.

Zapraszam do obejrzenia Bolesławieckiej Parady Ceramicznej na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=vQqHMjA7W7g  

24-25 minuta filmiku – prezentacja naszej szkoły

                                                                                                           Beata Czeladka