Bal karnawałowy- zdrowy i wesoły

Vita SP 2 o zdrowie dzieci w karnawale dba

     Karnawał to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. Karnawał jest ściśle związany z tańcami, więc nie mogło ich zabraknąć również w naszej szkole.

    Tegoroczny karnawał  dla klas I – III odbył się 11 stycznia 2018 r. pod hasłem „Bal karnawałowy- zdrowy i wesoły”.   

    Celem  balu było zapoznanie dzieci z tradycją zabawy karnawałowej i zachęcenie do jej kultywowania, kształcenie umiejętności wspólnej zabawy, tworzenie atmosfery życzliwości, współpracy ,  pozytywnych relacji w grupie oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Przy muzyce zespołu muzycznego odbywały się zabawy taneczne w kole, w parach oraz wesołe korowody. Taniec to ruch, a ruch to zdrowie.

    W przerwach odbywały się  konkursy: bieg z marchewką ,bieg z jabłkiem na drewnianej łyżce oraz taniec z kapeluszem, w których uczniowie musieli wykazać się szybkością i nie lada sprytem. Nagrodami w konkursie były owoce, warzywa i soki owocowe.   Owoce i warzywa to witaminy. Miał też miejsce poczęstunek w klasach przygotowany przez rodziców .

Podczas balu było zdrowo, wesoło i bardzo kolorowo.

 

                    Organizatorzy : Joanna Filistyńska, Renata Sobko i Beata Czeladka