Dotknąć, zobaczyć, spróbować-DFN 2018.

W poniedziałek 24 września 2018r. uczniowie z oddziałów szkoły podstawowej,  wzięli  udział w  zajęciach organizowanych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki prze Politechnikę Wrocławską. Uczniowie mięli okazję wysłuchać wykładów i zobaczyć przygotowane  pokazy o różnorodnej tematyce: „Na tropie początków życia” oraz  „ Czego możemy się nauczyć od natury”.

Dodatkowo w holu budynku głównego, rozstawione były stanowiska , przy których studenci prezentowali różne ciekawostki ze świata nauki, takie jak np. „Świat akustyki”, „Termodyfuzja, czyli wpływ temperatury na ruch molekuł”, „Implanty szyte na miarę- zastosowanie druku 3D w medycynie”, „Zastosowanie nowych technologii w inżynierii biomedycznej”.  Uczniowie mogli przyjrzeć się  jak działa drukarka 3D, a także wziąć udział w konkursie  „Gier matematycznych i logicznych” itp.

We wtorek  25 września, w podróż do świata nauki wybrali się uczniowie klas trzecich gimnazjum. Tym razem mogli dowiedzieć się czy „Kopernik była kobietą!”. Sylwetki niezwykłych Polek biorąc udział w przygotowanej prezentacji oraz wziąć udział w zajęciach „ Elektrostatyczne zjawiska w życiu codziennym”, a w holu budynku C-13, podobnie jak dzień wcześniej grupa ze szkoły podstawowej, dotknąć, zobaczyć, spróbować, biorąc udział w przygotowanych wystawach.

              Miejmy nadzieję, że udział w przygotowanych zajęciach Festiwalu Nauki, który jest celebracją wiedzy i twórczej ekspresji, otworzy naszym uczniom drzwi do ciągle niezbadanego świata wiedzy, zarażając ich pasją nauki.

Inf. B. Pełka