Dzień Głośnego Czytania

Dnia 22 października obchodziliśmy  w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Ten ważny dzień poprzedzony był miesięczną akcją indywidualnego czytania w domu. Wszystkie dzieci otrzymały albumy, które uzupełniały nalepkami, jeśli czytały przez 10 minut, a rodzice potwierdzili podpisem. Na spotkanie z uczniami z klas I zaprosiliśmy panią pielęgniarkę,która zapoznała dzieci ze swoją pracą ,opowiedziała jak należy się zdrowo odżywiać i dbać o higienę. Następnie przeczytała im opowiadanie „Zajęczyca Zuzia” z książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Akcja ta, której patronem była Biedronka, okazała się pomocą w budowaniu nawyku codziennego czytania i rozbudzaniu wyobraźni uczniów.