Matematyczno – historyczny „Rok dla Niepodległej”

            W środę, 31 października, uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w konkursie matematyczno – historycznym „Rok dla Niepodległej”, upamiętniającym walkę Polaków o niepodległą Polskę. 

            Przedstawiciele klas zmagali się z zadaniami matematycznymi związanymi z historią tamtych czasów oraz zagadnieniami związanymi z faktami historycznymi okresu zaborów. Mieli możliwość wykazać się kreatywnością, umiejętnością logicznego myślenia i zastosowania go zadaniach oraz wiedzą dotyczącą walki o niepodległość naszego kraju.

             Wśród klas czwartych i piątych najlepszą okazała się drużyna reprezentująca V d w składzie: Olimpia Pietraszewska, Marcel Burdynowicz, Nikodem Makowski i Oliwier Pelc, a wśród uczniów starszych wygrali przedstawiciele klasy VII b: Aleksandra Oleksy, Jakub Blaszczyk, Filip Boratyński i Kacper Kędzia.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!