Bal Wszystkich Świętych

             Dnia 15 listopada 2018r. odbył się Bal Wszystkich Świętych. Wydarzenie zorganizowane zostało przez rzymskokatolicką parafię pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

 i św. Mikołaja  w Bolesławcu we współpracy z ks. Romanem Lubańskim,  p. Iwoną Wilczyńską oraz p. Mają Wysocką. W Balu wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klas: 2B, 3A i 3B pod opieką nauczycieli: p. Jarosławy Baran, p. Joanny Sołkiewicz i p. Jolanty Borysiuk.

             Wydarzenie rozpoczęły zajęcia plastyczne w CENTRUM INTEGRACJI KULTURALNEJ „ORZEŁ” uwieńczone konkursem pod hasłem: „Życie Świętego, którego znam…”. Laureatami konkursu plastycznego zostali:

1 miejsce- Allan Fijołek kl. 2B

2 miejsce- Michalina Płocharczk kl. 3B

3 miejsce- Laura Janeczko kl. 2B.

          

Następnie dzieci przebrane w stroje Świętych uczestniczyły w Eucharystii w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej. Po Mszy Świętej przyszedł czas na zabawę. Ponad dwugodzinny Bal w CIK „ORZEŁ”uświetniły wybory Króla i Królowej Balu, którymi zostali: Weronika Bram z klasy 3A   i Piotr Salej z klasy 3B.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

I. Wilczyńska