Grudniowe wspomnienia z I c

– 21 grudnia w I c odbyły się zajęcia jasełkowo- zabawowe. Dzieci napisały liściki na sercach do Mikołaja. Wysłały je zaczarowanym pudełkiem podczas tańca z chustami do Laponii. Okazało się, że liściki zniknęły, a Mikołaj przysłał nam cukierki. Czary- mary. Potem zrobiły pachnące prezenciki  na stół świąteczny. Pachniało w całej klasie. Na zakończenie dnia wszyscy zaśpiewaliśmy piękną piosenkę świąteczną, życzyliśmy sobie na wzajemnie wszystkiego najlepszego. Spotkamy się dopiero w styczniu. 
 
– 20 grudnia o 16.30  w kasie I c odbyło się przedświąteczne spotkanie z bliskimi pod hasłem: „Spotkanie z Rodzinką- Ja i Muzyka”. Dzieci zaprosiły gości do wędrówki, której trasa ciągnęła się od września przez kolejne miesiące do grudnia z tańcami, piosenkami i wierszykami. A na koniec wszyscy razem zaśpiewali piękną piosenkę „Jest taki dzień…”
– 19 grudnia uczniowie klas młodszych spotykali się w klasach z policjantem, panem Sławkiem, na pogadance o bezpieczeństwie podczas ferii świątecznych na dworze, w drodze do szkoły, do domu, a także podczas pobytu w domu bez dorosłych. Dzieci z chęcią słuchały i rozmawiały z gościem.
 
– 14 grudnia uczniowie z klasy I c z panią Moniką i mamami poszli do Jednostki Wojskowej na pokaz wojskowego sprzętu. Dzieci miały okazję wejść do pojazdów wojskowych, pooglądać je. Mimo zimna bawiły się doskonale.
 
– 12 grudnia – 14 grudnia- klasa I c przygotowała na korytarzu kiermasz świąteczny, podczas którego można było zaopatrzyć się w piękne ozdoby świąteczne i pyszne pierniki, ciasto  czy babeczki. Wszystkie ozdoby wykonali własnoręcznie rodzice i bliscy uczniów z I c. Było z czego wybierać. Dziękujemy za udział w zabawie:)
 
– 6 grudnia- Mikołajki! Przyjechał do nas oczekiwany przez dzieci gość. Spotkaliśmy się wszyscy na korytarzu korytarzu klas I- III. Zaśpiewaliśmy Mikołajowi piosenkę, wręczyliśmy laurki i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Było wesoło i kolorowo. A najśmieszniej, gdy ciągnęliśmy ciężkie worki z prezentami do klas.