Eliminacje szkolne konkursów recytatorskich

W poniedziałek, 11 lutego, w auli szkolnej, odbyły się eliminacje szkolne XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK (dla uczniów klas IV – VI) oraz 64. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego (dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjum).
    Uczestnicy konkursów prezentowali wybrane przez siebie wiersze lub fragmenty prozy. Jury – po wysłuchaniu wszystkich prezentacji – wybrało reprezentantów naszej szkoły w eliminacjach miejskich, które odbędą się 26 lutego (XXIV Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK) i 28 lutego (64. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego) w CIK „Orzeł” w Bolesławcu.

    Zwycięzcy eliminacji szkolnych konkursu:
• 64. Dolnośląski Konkurs Recytatorski (kategoria „Recytacja”)
– Weronika Zdunek – klasa III c (Gimnazjum Samorządowe nr 2) – miejsce I,
– Nadia Miłkowska – klasa III c (Gimnazjum Samorządowe nr 2) – miejsce II,
– Justyna Pankowska – klasa VIII b (Szkoła Podstawowa nr 2) – wyróżnienie,
– Kamil Ircha – klasa III a (Gimnazjum Samorządowe nr 2) – wyróżnienie,
– Joanna Urbańska – klasa III d (Gimnazjum Samorządowe nr 2) – wyróżnienie;

• 64. Dolnośląski Konkurs Recytatorski (kategoria „Poezja śpiewana”):
– Zofia Kołodziej – klasa III a (Gimnazjum Samorządowe nr 2);

• XXIV Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK:
– Olga Bajer – klasa V a,
– Wiktor Ozga – klasa V b,
– Wiktoria Bielawa – klasa V c,
– Vanessa Ostrowska – klasa V c,
– Amelia Dudek – klasa V d.

  Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy powodzenia w eliminacjach miejskich.