Klasa 2a w MBP Centrum Wiedzy z okazji „CodeWeek 2019”

            W czasie trwania Europejskiego Tygodnia Kodowania klasa 2a, wraz z paniami Teresą Górą i Justyną Paszek, wyszła na warsztaty wprowadzające w podstawy kodowania. Uczniowie mieli okazję poznać sposoby programowania poszczególnych kierunków poruszania się (sami zamieniali się w roboty sterowane poleceniami). Prowadzący warsztaty na oczach wszystkich  „ożywił’ roboty wykonane z klocków LEGO. Każde dziecko miało okazję zaprogramować i poprowadzić roboty

po specjalnie przygotowanych planszach. Uczniowie uzywali tabletów, smartfonów, różnego rodzaju sterowników i czujników ruchu. Elementy kodowania mogli również wykorzystać
w prostych grach multimedialnych używając do tego dużych ekranów dotykowych.

Warsztaty były poczuczajace, innowacyjne, bardzo ciekawe i stanowiły doskonała odskocznię
od codziennych tradycyjnych lekcji.