„Dzień Ciszy”

31.01.2020 r. po raz pierwszy obchodziliśmy w SP 2 „Dzień Ciszy”. To wydarzenie rozpoczęło realizację działań projektowych mających na celu zmniejszenie nadmiernego hałasu w naszej szkole. Zaplanowaliśmy, że raz w miesiącu, nie tylko podczas lekcji, lecz także podczas przerw, postaramy się być tak cicho, jak to tylko możliwe, aby uświadomić sobie i innym, że nie potrzebujemy na co dzień przekrzykiwania się, hałasowania czy też nadmiaru zbędnych słów.

Piątkową akcję poprzedziły kampania plakatowa, pogadanki na lekcjach wychowawczych na temat sposobów przeciwdziałania hałasowi w szkole oraz ankieta pytająca uczniów, czy przeszkadza im hałas w szkole. Natomiast w dniu wydarzenia ogłoszony został konkurs na „Najcichszą klasę”, a podczas przerw uczniowie mogli skorzystać ze strefy relaksu i dobrej książki oraz strefy gier planszowych, puzzli itp.
W tym miesiącu zwycięzcami Konkursu zostały:
klasa VIII c – I miejsce
klasa VI b – II miejsce
klasa VI c – III miejsce
Gratulujemy najcichszym klasom i życzymy wygranej podczas następnego konkursu już w marcu!

„Dzień Ciszy” udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu i mobilizacji naszych wspaniałych Uczniów, ogromnej pracy Samorządu Uczniowskiego oraz pomysłowości i profesjonalizmowi wszystkich naszych Nauczycieli. Szczególne podziękowania chciałabym złożyć na ręce pani Dyrektor oraz pani Wicedyrektor, a także p. Anny Kot, p. Ewy Chrobot i p. Bogusławy Ogrodnik.

Agnieszka Korczak