Uroczystość Pożegnania Absolwentów

„Otwarci, prawi, pełni nadziei idźmy odważnie przez życie” – te słowa stały się myślą przewodnią tegorocznej uroczystości Pożegnania Absolwentów. Wzięli w niej udział uczniowie klas: VIII a, VIII b, VIII c i VIII d wraz z wychowawczyniami – panią Agnieszką Śliwą, panią Karoliną Dzierwą, panią Joanną Kupisz, panią Grażyną Symonowicz, rodzice uczniów oraz nauczyciele. Wydarzenie miało miejsce 23 czerwca w sali gimnastycznej naszej szkoły, a zostało przygotowane przez ósmoklasistów i ich wychowawczynie przy wsparciu samorządu uczniowskiego.

Po wprowadzeniu sztandaru i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor Irena Sikora-Kołodyńska. Absolwenci usłyszeli gratulacje z okazji ukończenia szkoły podstawowej oraz życzenia realizacji marzeń, konsekwentnego i upartego dążenia do wyznaczonych celów oraz wielu sukcesów w nowych szkołach. Następnie wręczono uczniom dyplomy za świadectwa z wyróżnieniem, a rodzicom listy gratulacyjne oraz podziękowania za pracę na rzecz szkoły. Nie zabrakło również nagród za działalność na rzecz samorządu uczniowskiego oraz pięknych kwiatów dla Dyrekcji, nauczycieli i wychowawców.

Część oficjalna uroczystości przeplatała się z artystyczną. Absolwenci zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny, w którym opowiadali o wdzięczności wobec rodziców i nauczycieli, o smutku z powodu rozstania ze szkołą i przyjaciółmi, o niepokoju związanym z nadchodzącą przyszłością, ale też o marzeniach, odwadze i nadziei, że los się do nich uśmiechnie. Na zakończenie – ubrani w balowe stroje – pęknie zatańczyli poloneza, natomiast po uroczystości spotkali się na ostatniej wspólnej zabawie w SP 2 – Balu Ósmoklasistów.

Drodzy Absolwenci, dziękujemy za spędzone razem chwile i cieszymy się, że byliście uczniami właśnie naszej szkoły. Do zobaczenia jeszcze niejeden raz, ale już w innych okolicznościach. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego!

 

Agnieszka Korczak – opiekun Samorządu Szkolnego