Szkolny Drużynowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

2 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, do którego przystąpiły dwuosobowe drużyny z klas II i III gimnazjum. Na 17 oddziałów rękawicę podjęło 13 klas. Do celów Konkursu należało poszerzanie wiedzy i rozbudzanie zainteresowania kulturą i historią krajów niemieckiego obszaru językowego, kształtowanie tolerancji wobec innych tradycji i zwyczajów jak również kształtowanie umiejętności pracy zespołowej i zachęcenie do dalszej pracy w zakresie poznawania języka niemieckiego.

W trakcie trwania Konkursu nie wolno było drużynom konsultować się z innymi uczestnikami
i korzystać z pomocy naukowych i urządzeń elektronicznych. Ich praca miała być w pełni samodzielna i zgodna z zasadami fair play – trzeba przyznać, że każda grupa spełniła te wymagania w 100%. Uczniowie przystąpili wyłącznie do zadań pisemnych: testu wyboru, testu lukowego i zadań polegających na przyporządkowaniu informacji. Należało wykazać się wiedzą z zakresu historii, polityki, geografii, kultury i realiów codziennego życia mieszkańców Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu.

Po sprawdzeniu wszystkich części Konkursu i podliczeniu punktów ustalono następujące miejsca:

III a Kornelia Radzińska,
Ada Rutkowska
34 19 16 69 I
III b Nicola Barycka,
 Jakub Osip
33 21 15 69 I
III A Maciej Michałowicz,
 Emilia Turaczyk
34 21 14 69 I
III d Sonia Owczarek,
Wiktoria Tomczyk