Pasowania na czytelnika biblioteki

13.03.2018 r. odbyła się uroczystość Pasowania na czytelnika biblioteki. To wyjątkowa chwila dla pierwszoklasistów, którzy w tym dniu oficjalnie zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wiersze Juliana Tuwima były motywem przewodnim tegorocznej uroczystości przygotowanej przez panie E.Grzyb, A.Kozłowską oraz uczniów z kl. VIIB. Dzieci wsiadły do pociągu ,zajęły miejsca w wagonach i wyruszyły w podróż do ,,Krainy Książek”.Na kolejnych stacjach czekały je różne zadania związane z książką i biblioteką. Na koniec uroczystości przyszli czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą
szanować wypożyczone książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wywiązywać się z obowiązków czytelnika. Na pamiątkę otrzymali dyplomy, zakładki do książek, list do rodziców ,,Dlaczego warto czytać książki? ”.