Zajęcia z robotem Photon

     W świetlicy szkolnej kolejny raz odbyły się zajęcia z robotem edukacyjnym Photon.
Naszego robota nazwaliśmy Pixel. Ustawiliśmy go na planszy, na której zostały umieszczone kolorowe prostokąty. Takie same kolory znajdowały się na kostce. Po kolei rzucaliśmy kostką i programowaliśmy Pixela tak, aby dotarł na wylosowane pole, a po dotarciu zmienił kolor na wylosowany i wydał zaprogramowane odgłosy. Pod prostokątami znajdowały się ilustracje i każdy kto je odkrywał wymyślał krótką historię z uwzględnieniem tego, co na nich znalazł. Następna osoba na tej samej zasadzie dopowiadała ciąg dalszy opowiadania. Tak z pomocą Pixela i dzięki umiejętności kodowania wspólnie ułożyliśmy twórcze opowiadanie. To była dobra zabawa i już wiemy, jak kodować zadania dla robota. Na pewno Pixel jeszcze nie raz nas odwiedzi.
Photon to zabawka, która rozwija swoje możliwości razem z dziećmi. Robot motywuje je do eksperymentowania i zabawy, a dzięki działaniom dzieci otrzymuje nowe funkcje i możliwości. Photon jest wyposażony w nowoczesną technologię, potrafi reagować na wiele bodźców zewnętrznych, a dzięki dedykowanej aplikacji, pomaga dzieciom rozwinąć wyobraźnię, umiejętności logicznego i analitycznego myślenia oraz uczy dzieci podstaw programowania.