Wycieczka do Wrocławia

17.10.2023 r. odbyła się wycieczka edukacyjna dla polskiej i ukraińskiej młodzieży klas IV – VIII pod opieką pań Agnieszki Skirpan i Wioletty Walęga.
Na uczestników we Wrocławiu czekał przewodnik i atrakcje: Kolejkowo, Hydropolis, Park Szczytnicki i Ogród Japoński.
W Kolejkowie obejrzeliśmy makietę przedstawiającą z detalami codzienne życie. Wrażenie na nas zrobiła
najdłuższa kolejka torowa w Polsce, radiowozy jeżdżące na sygnale, wrocławski Rynek, Dworzec Świebodzki, ekipy remontowe na drogach, figurki ludzi i zwierząt oraz zjawiska pogodowe. Podczas lekcji w Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis usłyszeliśmy o właściwościach wody, jej powstaniu na Ziemi oraz ciekawostki z zakresu inżynierii wodnej. Zobaczyliśmy na eksponatach jak działają turbiny i śruba Archimedesa.
Na relaks udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego, w którym zobaczyliśmy budowle w stylu japońskim i wodne kaskady. Następnie w Parku Szczytnickim spacerowaliśmy pod pergolą, obejrzeliśmy spektakl tańczących fontann i zrobiliśmy grupowe zdjęcie przed Halą 100 – lecia.
Działanie zostało zrealizowane w ramach programu „Wspólnie Wiemy Więcej www Bolesławiec”.

tekst Sandra Rychlewska z klasy 7a