DZIECI UCZĄ DZIECI BEZPIECZNIE ŻYĆ

            12 kwietnia 2018 r. nasza zwycięska drużyna „Uczę się bezpiecznie żyć w składzie: Oliwia Rogojsza, Nadia Aarfaoui  i Jakub Orłowski, pokazała uczniom klasy 3b, co należy robić w trudnych sytuacjach, kiedy zagrożone jest zdrowie lub życie. Sytuacje takie mogą przydarzyć się każdemu i warto wiedzieć od najmłodszych lat, jak się zachować i udzielić pierwszej pomocy. Nasi dzielni, młodzi instruktorzy pokazali co robić, kiedy ktoś się skaleczy lub leci mu krew z nosa. Ważne także, aby wiedzieć, jak sobie poradzić, kiedy podejrzewamy, że ktoś złamał nogę, czy zasłabł i jest nieprzytomny. Dzieci uważnie obserwowały wszystkie działania i same próbowały powtórzyć, kolejne czynności.

    Robiły to z dużym sukcesem.

    Wiedza ta jest bardzo ważna i przyda się wszystkim, nawet najmłodszym, bo ratowanie ludzkiego życia i zdrowia jest obowiązkiem każdego z nas.

                                               Opiekun : Teresa Góra