Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości

16 XII 2016r.- Wzięliśmy udział w Bolesławieckiej Gwiazdce Życzliwości jako organizatorzy wydarzenia: „Mikołaje czytają dzieciom” w ramach kampanii ogólnopolskiej: Cała Polska Czyta Dzieciom. Akcję koordynowała pani Monika Grzyb. Zaproszeni goście: Radni Miasta Bolesławiec, panowie Łukasz Jaźwiec i Dariusz Filistyński oraz Wiceprezydent Miasta Bolesławiec, pan Kornel Filipowicz, czytali w Rynku dzieciom opowieści o przygodach świątecznych Filonka Bezoogonka oraz dzieci z Bullerbyn. W akcji wzięli udział uczniowie klas II C z panią Beatą Wysocką, II D z panią Moniką Grzyb, III A z panią Renatą Sobko oraz chętne dzieci z rodzicami, opiekunami bawiące w Rynku podczas Gwiazdki. Lektorzy otrzymali na pamiątkę podziękowania, a dzieci słodycze i mikołajowe naklejki. Nasza szkoła organizuje wiele akcji czytelniczych dla dzieci. Doskonale rozumiemy, że czytanie nie tylko uprzyjemnia czas, ale także, m.in. rozwija wyobraźnię, ciekawość świata i słownictwo.