Zdrowe ferie w Szkole Podstawowej nr 2

Przez trzy kolejne dni ferii chętne dzieci uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez panią Monikę Grzyb. Wzięły udział w turnieju sportowym, podczas którego wykonywały zadania z lekkiej atletyki. Otrzymały dyplomy „Kids Atletic” oraz  lizaki, które sponsorowało PWiK. W kolejnym dniu uczestnicy wzięli udział w konkursie „Potrawa na medal”. Projektowali i wykonali pomysłowe smakołyki ze „zdrowych” produktów.

Każdy otrzymał nagrody, które przekazało na ten cel  nasze SKO. W trzecim dniu zajęć dzieci poszły do „Piekarni – Z. Korczowski”, aby zobaczyć wypiek chleba. Układały piramidę zdrowego żywienia. Wykonywały dowolną techniką pracę plastyczną związaną z dbaniem o zdrowie. W trakcie spotkań każdy mógł napić się pysznej, owocowej herbaty lub niegazowanej wody mineralnej. Sport, smaczne i zdrowe jedzenie, czysta woda i mało cukru- to dobre nawyki, które warto wprowadzać ww nasze codzienne życie.