Pasowanie na czytelnika

10 marca 2017 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość przygotowały panie Elżbieta Grzyb i Anna Kozłowska wraz z uczniami z klasy VI B, którzy wprowadzili młodszych kolegów w zaczarowany świat książek.

Okazało się, że nie tak łatwo zostać czytelnikiem naszej biblioteki. Uczniowie musieli rozwiązywać zagadki dotyczące bajek i baśni, poznać zasady poszanowania książek i zachowania się w bibliotece.  

Dzieci zdały egzamin doskonale i złożyły uroczyste przyrzeczenie. Pani wicedyrektor Sylwia Łukasiewicz-Nawieśniak ogromnym ołówkiem dokonała pasowania każdego ucznia na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, zakładki do książek i list do rodziców „Dlaczego warto czytać książki?”.