Kolejna wizyta przedszkolaków

15 marca 2017 r. gościliśmy po raz kolejny grupę 5-6 latków z MPP nr 6 w Bolesławcu. Spotkanie to miało na celu :

  • Zaznajomienie dzieci z Ruchem Czerwonego Krzyża, jego ideami i działaniami
  • Zapoznanie dzieci ze znakiem czerwonego krzyża i jego funkcją ochronną
  • Zaszczepienie dzieciom chęci niesienia pomocy innym ludziom
  • Zainteresowanie dzieci działalnością Klubów Wiewiórka
  • Zapoznanie dzieci z zasadami higieny jamy ustnej

    Dzieci wysłuchały opowiadania o Oli, układały znak PCK, śpiewały piosenkę „Szczotka, pasta”, bawiły się przy zabawie „Orzeszek”, obejrzały prezentację multimedialną na temat dbania o higienę jamy ustnej.  We wszystkich zmaganiach towarzyszyli uczniowie klasy III c. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe znaczki –symbol Klubu Wiewiórka oraz bezcukrową gumę do żucia.    Na zakończenie czekała na przedszkolaki niespodzianka. Uczniowie klasy II c  wraz z panią Beata Wysocką przygotowali dla naszych gości degustację wody smakowej z wybranym, ulubionym owocem dzieci.

   Przedszkolaki były bardzo zadowolone ze spotkania.

                                                                                           Beata Czeladka