Uczniowie klas II a i I b zorganizowali akcję edukacyjną

Promowanie picia wody, także tej prosto z kranu, zamiast słodzonych napojów to główny cel przeprowadzonej w czwartek, 09.03.2017 r., akcji w szkole „Pij wodę na zdrowie”. Uczniowie klas II a i I b zorganizowali akcję edukacyjną dotyczącą wpływu wody na organizm człowieka. Uczniowie przygotowali wiele ciekawych informacji, wykonali plakaty, które pokazywały, jakie są korzyści picia wody. 9 marca podczas przerwy w holu naszej szkoły zostało przygotowane stanowisko, na którym uczniowie klas I-III, jak również nauczyciele, mogli napić się wody, w tym także wody smakowej (cytrynowej, pomarańczowej, z dodatkiem mięty, ogórka), były również rozdawane ulotki zachęcające do rezygnacji picia napojów słodzonych na rzecz picia wody.

Wszystkim smakowała naturalna, zdrowa woda, bez konserwantów i cukru. Stoisko z wodą przeżywało prawdziwe oblężenie, każdy chętnie czytał informacje zawarte w ulotce. Mamy nadzieję, że akcja „Pij wodę na zdrowie” przyczyni się do rezygnacji  z picia słodkich, gazowanych napojów na rzecz picia zdrowej i czystej wody wśród uczniów, jak również dorosłych.