Skąd w pieczywie biorą się dziury?

12 X – w klasie III d dzieci z panią Moniką poznawały odpowiedzi na pytania:- Czym są drożdże? Dlaczego ciasto rośnie? Skąd w pieczywie biorą się  dziury? Co powstaje podczas procesu  fermentacji drożdży? Uczniowie wykonywali doświadczenia w dwóch grupach i świetnie ze sobą współpracowali. Przygotowali potrzebne przybory i produkty. Łączyli odpowiednio składniki stanowiące pożywkę dla drożdży.

Zamknęli butelkę balonem i czekali na efekty. Już po kilku minutach zaczęły być widoczne zmiany, a efektem był wypełniony dwutlenkiem węgla balonik. Następnie w grupach udzielili  odpowiedzi na postawione na początku spotkania pytania. Rozpoczęliśmy też hodowlę grzybów pleśniowych na wilgotnym chlebie w szczelnie zamkniętych słoikach. Będziemy śledzić przebieg tego doświadczenia przez kilka kolejnych dni.