Udowodnij że potrafisz

Projekt polega na organizacji warsztatów na terenie całej Polski. Zajęcia prowadzą m.in. niepełnosprawni sportowcy – koszykarze i szermierze, wśród nich paraolimpijczycy. 7 października paraolimpijczycy z Fundacji Akademia Integracji przyjechali do naszej szkoły i przeprowadzili warsztaty pod takim właśnie tytułem.

Spotkanie prowadzone przez wybitnych sportowców i zarazem osoby niepełnosprawne bardzo zaciekawiło młodzież naszej szkoły. Fundacja Aktywnej Rehabilitacji z Warszawy zorganizowała do tej pory 400 podobnych spotkań na terenie całej Polski.

Przyjechali do nas, aby przeprowadzić żywą lekcję integracji. W pokazie uczestniczyli uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej.

Organizatorzy – sportowcy codziennie podróżują i dzielą się swoimi doświadczeniami z różnymi grupami młodych ludzi. Pokazali nam, że mimo swojej niepełnosprawności cieszą się życiem i korzystają z niego każdego dnia. Pokaz wzbogacony był walką szermierczą, w której uczestniczyło kilkoro uczniów z gimnazjum. Podczas spotkania oglądaliśmy kilka pokazów multimedialnych, które uświadomiły nam, że – jeżdżąc na wózku – można być szczęśliwym i spełniać marzenia. Sportowcy, dzięki opowiedzianym historiom, nauczyli nas znaczenia słów takich jak: empatia, fair play czy integracja. Życzymy im samych sukcesów!