Światowy Dzień Uśmiechu

Dzień Uśmiechu to święto obchodzone na całym świecie w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buźki, tzw. „smiles face”. W tym dniu uczniowie klas I-III z zaangażowaniem wykonywali „uśmiechnięte zadania”, rysowali radosne buźki, rozmawiali o tym, kiedy uśmiech pojawia się na ich twarzach. Dla jednych uczniów były to zabawki, dobre oceny, dla innych koledzy, wycieczki, a jeszcze dla innych wspólne zabawy, których w tym dniu nie brakowało. Przy okazji tego święta warto przypomnieć, że „uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje”, zatem śmiejmy się częściej i zarażajmy śmiechem innych.                   

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w obchody tak wspaniałego święta.