CZYTANIE WZMACNIA

Noc Bibliotek  w Szkole Podstawowej nr 2 w Bolesławcu

W piątkowy wieczór 8.10.2021 r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VII Nocy Bibliotek. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Czytanie wzmacnia”

Popołudniowe spotkanie obfitowało w moc wrażeń. Rozpoczęliśmy je od wiersza Joanny Mueller: „Co to za tuba, co to za wzmacniacz”

Przekonaliśmy się, że czytanie wzmacnia: wiedzę, nasz mózg, nasze wzajemne relacje, wyobraźnię, dobry humor, potęguje radość i uśmiech na twarzy.

To się działo:

• poszukiwanie ukrytego skarbu
  • podchody na korytarzach szkoły
  • rozwiązywanie krzyżówki
  • układanie puzzli
  • ortograficzny domek Baby- Jagi
  • odgadywanie, z jakich bajek pochodzą rekwizyty
  • zawody sportowe z książką
  • korowód baśniowych postaci

Na zakończenie obejrzeliśmy film towarzyszący tegorocznej akcji: „Operacja. Człowiek w Czerni”- kryminał fantastyczny o parze młodych detektywów.

Każdy uczestnik otrzymał zakładkę do książki. Noc Bibliotek stała się tradycją naszej szkoły. Kojarzy się ona dzieciom z dobrą zabawą  i miłą atmosferą.

Organizatorami tegorocznej akcji były panie: E. Grzyb, M. Grzyb, A. Kozłowska, M. Oleś, J. Borysiuk