MARATON PISANIA LISTÓW

11 grudnia nasza szkoła już po raz ósmy wzięła udział w międzynarodowej akcji Amnesty International – Maraton Pisania Listów mającej na celu pomoc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie.

Maraton odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Tegoroczną 20. odsłonę swojej akcji Amnesty International zaplanowała między 29 XI a 12 XII 2021 r. W tym czasie w różnych miejscach na świecie pisano listy w obronie konkretnych osób, których prawa człowieka zostały złamane.

W Szkole Podstawowej nr 2 pisanie rozpoczęliśmy 11 grudnia o godzinie 19:00, a zakończyliśmy następnego dnia o 7 rano. Nasz tegoroczny wynik to 200 listów. Akcja przeprowadzona została z zachowaniem obostrzeń sanitarnych przy mocno ograniczonej liczbie uczniów.

Maraton Pisania Listów to jedno z największych wydarzeń w Polsce i na świecie angażujące tak wielu ludzi w obronę praw człowieka i cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy przyłączyć się do tej akcji.