XVII MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL

            8/9 grudnia 2017 r. nasza szkoła już po raz szósty wzięła udział w międzynarodowej akcji Amnesty International – Maraton Pisania Listów mającej na celu pomoc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie.

          Maraton odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Tegoroczną 17. odsłonę swojej akcji Amnesty International zaplanowała między 1 a 10 grudnia. W tym czasie w różnych miejscach na świecie pisano listy w obronie konkretnych osób, których prawa człowieka zostały złamane.

           

        W Szkole Podstawowej nr 2 pisanie rozpoczęliśmy 8 grudnia o godzinie 18:00, a zakończyliśmy następnego dnia o 7 rano. Nasz tegoroczny wynik to 701 listów.

         Maraton Pisania Listów to jedno z największych wydarzeń w Polsce i na świecie angażujące tak wielu ludzi w obronę praw człowieka i cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy przyłączyć się do tej akcji.