Międzyszkolny Konkurs języka niemieckiego „Spaß mit Deutsch”

19 marca odbyła się w naszej szkole już VII edycja międzyszkolnego konkursu z języka niemieckiego „Spaß mit Deutsch” dla klas 4-6, pod patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec. W szranki stanęły 3-osobowe drużyny z bolesławieckich szkół podstawowych, które zmierzyły się z zadaniami z zakresu komunikacji, słuchania, słownictwa, gramatyki i wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. 

Rywalizacja była bardzo zacięta i każda z drużyn wkładała wielki wysiłek podczas rozwiązywania zadań.

Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w składzie: Pola Wiśniewska, Maksymilian Wielgus, Aleksandra Jopkiewicz. Serdecznie gratulujemy. Tuż za nimi, z bardzo niewielką różnicą punktów, uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 3 w składzie: Igor Szerszumowicz, Kaj Pomichte, Przemysław Biernat. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 w składzie: Oliwia Ostrycharz, Oliwia Zagdańska oraz Tymoteusz Sobczyk.  Naszą szkołę reprezentowali: Filip Boratyński, Kacper Kędzia, Julia Mozgwa z klasy 6b, którzy zajęli w konkursie 4 miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspólny czas z językiem niemieckim. Zapraszamy również za rok na kolejną edycję.