Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

8 września w całej  Polsce odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana  Żeromskiego, które jest organizowane  przez Prezydenta RP od 2012 r. Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się  do akcji. Na korytarzach szkoły zorganizowano wystawę poświęconą życiu i twórczości Stefana Żeromskiego. W piątek uczniowie klasy VII i VIII czytali fragmenty powieści. 
W świetlicy szkolnej była możliwość obejrzenia  ekranizacji powieści „Przedwiośnia” w reżyserii Filipa Bajona. Uczniowie z młodszych klas wysłuchali na lekcji fragment książki dotyczący ,,szklanych domów” i rysowali swoje wymarzone domy. Kolorowe prace zostały wywieszone w holu szkoły. W sobotę uczennice z kl.VII wraz z p.A.Kozłowską i E.Grzyb wyszły na ulice naszego miasta i zachęcały  przechodniów do wspólnego czytania fragmentów powieści. Odwiedziliśmy również 
w domu starszego pana, który z chęcią czytał nam „Przedwiośnie”i pochwalił się swoimi wierszami.