Podróż do Włoch.

W dniach od 28 sierpnia do 3 września 2018 roku grupa składająca się z 11 uczniów naszej szkoły i dwóch opiekunek  wyruszyła w podróż do Włoch, a konkretniej – do podgórskiego miasteczka Vallecorsa, gdzie uczestniczyliśmy w ich święcie lokalnym „Palio delle 4 porte”.

Pierwszego dnia, zaraz po wylądowaniu w Rzymie, mieli okazję zwiedzić stolicę kraju, czyli m.in. takie miejsca jak: Bazylika św. Piotra w Watykanie, Pantheon, Piazza Navona oraz Koloseum i  Forum Romanum.

Wieczorem, po przybyciu do Vallecorsa, zostali przydzieleni do swoich tymczasowych włoskich rodzin, u których mieszkali podczas całego pobytu.

Drugiego dnia zostali przywitani przez władze miasta i rozpoczęli zwiedzanie miasteczka pod kątem historii – zobaczyli muzea oraz najważniejsze ośrodki kultury, które zwiane są z osobą Marii De Mattias.  Następnego dnia większość czasu spędzili na plaży, a po powrocie mieli okazję zobaczyć tradycyjny miejski festyn.

Kolejny dzień wycieczkowicze spędzili w oddalonym o kilka kilometrów mieście – Acuto, które również zwiedzili.

Piątego dnia odwiedzili cmentarz oraz muzeum na wzgórzu Monte Cassino, gdzie poznali historię tego miejsca, następnie zobaczyli klasztor benedyktynów, a po powrocie mieli okazję wystąpić przed włoską publicznością, zaraz po tamtejszym konkursie musicalowym.

Przedostatniego dnia wyjazdu uczestnicy wycieczki poznali historię oraz widok z malowniczych gór ponad Vallecorsa, a wieczorem patrzyli na pokaz jeździeckich potyczek dżokejów oraz dżokejek z miasteczka, przebranych w średniowieczne stroje.

W ostatni dzień wyjazdu, bolesławianie, po pożegnaniu się z miastem i jego mieszkańcami, zobaczyli letnią siedzibę papieży – Castel Gandolfo.

Ostatnim punktem wycieczki było lotnisko, na którym zakończyła się niezwykła przygoda we Włoszech.