Z wizytą w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze

       W niedzielę 23 września 2018 r. uczniowie i rodzice kl. II c wraz z wychowawcą wybrali się na koncert muzyczny do Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

    Koncert odbył się w ramach cyklu NIEDZIELNE PORANKI MUZYCZNE, które są wieloletnią tradycją spotkań rodzinnych z muzyką dla najmłodszych. Temat przewodni najnowszego cyklu NIEDZIELNYCH PORANKÓW to „Rytm i melodia na tropie tradycji”.

   Wrześniowy koncert  nosił tytuł” Muzyczny globus – wstęp do wielkiej wyprawy”. Podczas koncertu uczniowie słuchali utworów muzyki poważnej granej przez  orkiestrę symfoniczną pod batutą dyrygenta. Słuchali także utworów granych przez kwartet smyczkowy. Dowiedzieli się ,ile jest tańców narodowych. Widzieli na żywo muzyków i ich instrumenty.

 Mam nadzieję , że czas spędzony w Filharmonii Dolnośląskiej był wspaniałym przeżyciem dla rodziców i ich dzieci.

 Dziękuję rodzicom i uczniom mojej klasy za udział w tym wydarzeniu muzycznym. Dziękuję również pani Agnieszce Skirpan ,która zechciała mi towarzyszyć w tej wycieczce.

 Beata Czeladka