Noc Bibliotek

      W sobotnie popołudnie 3 czerwca 2017 r. uczniowie z klas II i III spotkali się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu, aby wziąć udział, po raz trzeci, w ,,Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek”. Hasłem wiodącym naszej imprezy były ,,Podróże małe i duże- śladami pirata  Rudobrodego”. Zgłosiło się 54 uczestników, którzy przybyli  do szkoły ze śpiworami, poduszkami i ulubionymi Przytulankami oraz  produktami na zdrowe śniadanie następnego dnia. Dzieci  zostały podzielone na załogi, które wyruszyły w podróż po ,,Tajemniczych Wyspach”. Załogi wykonywały  zadania według wskazówek  z  ,,Mapy Skarbów”.

Głównym zadaniem było znalezienie ukrytych na terenie szkoły skarbów. Dzieci nazywały swoje ,,wyspy”, prezentowały je, zwiedzały z wykorzystaniem ,,gazetowych statków” i hula- hop. Załogi wymyślały i wykonywały zadania sportowe . Potem wyruszyły według  szlaków do różnych ,,jaskiń „- pomieszczeń, gdzie  ubierały  jedną osobę  spośród siebie w ,,strój tubylca”. Wykorzystały do tego gazety, szmatki, kolorowe bibuły. Ostatnie zadanie dotyczyło odkodowania szyfru, który prowadził do ukrytych na terenie szkoły skarbów. Na stołówce zjadły pizzę. Nocowały w szkole i oglądały film p.t.: ,,Biuro detektywistyczne  Lassego  i Mai.”  Rano uczestnicy przygotowali na stołówce zdrowe śniadanie. Podsumowanie i ,,iskra przyjaźni” zakończyła naszą imprezę.                                                                                                                                                                                                   

Organizatorkami wydarzenia były panie: Monika Grzyb, Elżbieta Grzyb, Małgorzata Oleś.
W realizacji akcji wzięły udział panie: Monika Grzyb, Elżbieta Grzyb, Małgorzata Oleś, Magda Fedorowicz, Anna Kozłowska, Anna Kot.