Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Bolesławcu rozpoczęło się 11 września 2024 r. Informacje o tegorocznej akcji zostały umieszczone na stronie internetowej i przy wejściu do szkoły. Działania rozpoczęliśmy od odczytania listu Prezydenta Polski Andrzeja Dudy. W klasach siódmych i ósmych podczas lekcji języka polskiego wspólnie czytaliśmy fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Kordian”. Stworzyliśmy psychologiczną mapę myśli tytułowego bohatera oraz zastanawialiśmy się, w jakim stopniu Kordian przypomina współczesnych nastolatków. Następnie nauczyciele wraz z uczniami ustalili, dlaczego Kordian postanowił wyruszyć w podróż. Zadaniem uczniów klas VI było przeczytanie fragmentów dramatu i zilustrowanie miejsc, które odwiedzał Kordian, takich jak: Anglia (Londyn, Dover), Włochy (Rzym, Watykan), szczyt Mont Blanc. Prace zostały zaprezentowane na gazetce na korytarzu szkolnym. W bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę poświęconą życiu i twórczości Juliusza Słowackiego, którą wzbogaciły prace plastyczne dzieci.

info M.Grzyb, A.Kozłowska