Noc Bibliotek

10 października 2024 r. wzięliśmy udział, jak co roku, w ogólnopolskiej akcji ,,Noc Bibliotek”. Tym razem było to już X jubileuszowe wydanie tej imprezy. Hasło tegorocznej akcji to „Moc bibliotek” (Noc Bibliotek – Noc czytania – Moc czytania – Moc Bibliotek)! Na spotkanie w godzinach 16.00-20.00 przyszli zapaleni czytelnicy z klas IV-VII. Niektórzy wzięli też udział w towarzyszącej akcji ,,Podziel się książkami” i przynieśli do biblioteki na stałe swoje, przeczytane już książki. Usiedliśmy w kręgu i po przywitaniu, omówieniu celów i zadań spotkania, przeszliśmy do tego , po co się zebraliśmy. Po kolei uczestnicy akcji przedstawili przyniesione przez siebie ulubione książki. Na ich podstawie stworzyliśmy ,,Books-listę” najciekawszych, naszym zdaniem, propozycji czytelniczych . Będzie co czytać. Następnie, podzieleni na grupy, uczniowie, wzięli udział w podchodach, zwiedzając wg map wszystkie kąty szkoły i znajdując ukryte niespodzianki. Potem czekało na nich moc zadań związanych z czytaniem, składaniem haseł, poszukiwaniem, malowaniem plakatów i jeszcze wiele innych. W końcu wszyscy trafili do Sali komputerowej , gdzie wyszukiwali najciekawsze aforyzmy o czytaniu i bibliotece. Zapisane na kolorowych liściach ozdobiły biblioteczne drzewo przemyśleń. Otrzymaliśmy też dostęp do filmu towarzyszącego tegorocznej akcji – „Operacja Człowiek w czerni”, Norwegia 2018, reż. Grethe Bøe-Waal.
Te kilka godzin wspólnej zabawy przeleciało, jak zwykle, bardzo szybko. Już myślimy o kolejnym spotkaniu. Akcję przeprowadziły panie: Sylwia Bociek, opiekun biblioteki naszej szkoły oraz Monika Grzyb.