14 X – Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej przygotowała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego w Bolesławcu. Uroczystości towarzyszyło motto: „Istotą edukacji jest kształtowanie twórczych osobowości i czynienie świata lepszym”.

Podczas gali swoje przemówienie wygłosił Prezydent Bolesławca Piotr Roman. Wspomniał w nim zarówno o problemach, z jakimi musi mierzyć się współczesny system edukacji, jaki o ciągłej potrzebie doskonalenia polskiej oświaty. Złożył również życzenia nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

Następnie uhonorowani zostali dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy miejskich placówek oświatowych. Przyznane zostały specjalne odznaczenia – Złote Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej, a także Nagrody Ministra Edukacji, Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, NagrodyPrezydenta Miasta Bolesławiec oraz Nagrody Dyrektora.

​Oficjalną część wydarzenia urozmaicał program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję przez  uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Był to wyjątkowy występ ukazujący istotę słów zawartych w myśli przewodniej uroczystości. Na scenie pojawili się nie tylko uczniowie prezentujący swoje wszechstronne umiejętności i talenty, lecz również nauczyciele, którzy słowami piosenki „Ulecz świat” podpowiedzieli wszystkim, co należy uczynić, aby świat stawał się lepszy.

Na zakończenie uroczystości życzenia dla nauczycieli złożyli również uczniowie.
Swoją wdzięczność wyrazili, śpiewając wzruszającą piosenkę „Dziękujemy Wam”.

info A.Korczak

Kilka zdjęć z uroczystości ze strony Urzędu Miasta Bolesławiec: