Festiwal Nauki w Wałbrzychu

26 października 2023 r., w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w szkole „Energetyk” w Wałbrzychu, uczniowie klas ósmych oraz siódmych naszej szkoły wzięli udział w zajęciach „Moc matematyki- gry i zabawy logiczne”.
Zajęcia z matematyki, fizyki, chemii, programowania oraz grafiki przeprowadzili nauczyciele i uczniowie z ZSP w Wałbrzychu. Nasi uczniowie poznali tajemnice wiedzy alchemicznej, znaczenie rozwoju chemii jako nauki, obejrzeli niezwykle spektakularne reakcje, które doskonale przedstawiały rozmaite zjawiska fizyczne oraz chemiczne. Młodzież wzięła udział w grach matematycznych rozwijających myślenie logiczne i umiejętności matematyczne oraz w warsztatach ze skanowania i druku 3D.
Wycieczka połączona została z projektem matematycznym „Matematyka w praktyce” klas siódmych i ósmych, zorganizowanym przez nauczyciela matematyki.

info K.Dzierwa