Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym

8 grudnia 2023 r. we Wrocławiu odbył się etap wojewódzki XXIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768- 1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego.”
Tegoroczna edycja dotyczyła historii Polski i historii powszechnej wymienionego okresu. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością dziejów oręża polskiego w latach 1768- 1864 z uwzględnieniem znajomości broni, barw, malarstwa, pieśni, heraldyki, formacji wojskowych oraz sylwetek dowódców.
W etapie wojewódzkim naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: 
Dawid Skonieczny z kl. 6a, Maksymilian Gresio z kl. 7c oraz Michał Stachów z kl. 7c.
Do III ponadwojewódzkiego etapu konkursu zakwalifikował się Dawid Skonieczny, który uzyskał 83% poprawnych odpowiedzi.
Składamy wielkie gratulacje Dawidowi i życzymy dalszych sukcesów.

info J.Kupisz