„Szkolne przygody Gangu Mocniaków”

Klasa 3 b brała udział w programie edukacyjnym „Szkolne przygody Gangu Mocniaków”.
Realizacja programu składała się z dwóch części:

Część merytoryczna:
Przygotowanie pracy zbiorowej w formie plakatu przedstawiającego talerz zdrowego żywienia, czyli 5 grup produktów potrzebnych do kompletnego i zbilansowanego odżywiania.

Część praktyczna:
Relacja z obchodów Dnia Kulinarnych Mocniaków. Kluczowym elementem wydarzenia jest wspólne przygotowanie posiłku z zachowaniem zasad talerza zdrowego żywienia. Plakat powinien stanowić element dekoracji wydarzenia.

Wyniki konkursu ogłoszono 28 lutego 2024r. Rywalizacja była ogromna. Nie udało się nam zdobyć jednej z nagród. Trudno.

Uczniowie otrzymali dyplomy za udział w programie i konkursie, zaś nauczyciel otrzymał certyfikat potwierdzający udział w projekcie edukacyjnym.

Nasza praca konkursowa jest dostępna na stronie organizatora projektu.
Od kilku już lat szkoła realizuje zadania szkoły promującej zdrowie.

Mam ogromną nadzieję, że przyczyni się to do wpojenia uczniom zdrowych nawyków żywieniowych.

Koordynator SzPZ
i wychowawca kl. 3b Beata Czeladka