Finał wojewódzki konkursu „I Ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej”

            W piątek, 18 maja, w sali konferencyjnej BOK-MCC, spotkali się najlepsi młodzi mówcy Dolnego Śląska – finaliści konkursu „I Ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej”.

            Honorowy patronat nad konkursem objęli: Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Bolesławiec.

                       Jury w składzie: Kornel Filipowicz, Beata Domerecka, Grażyna Hanaf, Julia Kalinowska, Łukasz Jaźwiec – po wysłuchaniu dwudziestu czterech prezentacji konkursowych – wybrało zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

 

  • Wśród uczniów klas VI – VII szkół podstawowych:

I miejsce – nie zostało przyznane,

II miejsce – Julianna Szafrańska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bolesławcu),

III miejsce (ex aequo):

– Justyna Pankowska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolesławcu),

– Łukasz Banaś (Sportowa Szkoła Podstawowa nr 46 im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu),

– Iga Tur (Szkoła Podstawowa nr 3 w Bolesławcu).

 

  • Wśród uczniów klas II – III gimnazjów:

I miejsce i jednocześnie tytuł „Dolnośląskiego Demostenesa – Mistrza Mowy Polskiej” – Nikola Dubrowska (Łużycka Szkoła Podstawowa w Zgorzelcu),

II miejsce – Weronika Zdunek (Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolesławcu),

III miejsce (ex aequo):

Joanna Ośko (Publiczne Gimnazjum OXPRESS w Bolesławcu)

Mariya Garkavets (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Jeleniej Górze).

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! : )