XXII Dolnośląski Festiwal Nauki

   Każdego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wykładach i warsztatach organizowanych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
  Od ubiegłorocznej edycji nasza szkoła jest także współorganizatorem edycji bolesławieckiej tego przedsięwzięcia.
  W tym tygodniu, w Teatrze Starym, bolesławianie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Duch w świecie materii”, przygotowany pod kierunkiem pań: Moniki Kalinowskiej i Aleksandry Sozańskiej – Kut, w którym udział wzięli uczniowie i absolwenci naszej szkoły oraz ich koledzy i koleżanki z I Liceum Ogólnokształcącego i Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów w Bolesławcu.
  Panie: Aleksandra Sozańska – Kut i Beata Pełka w auli zaprezentowały wykład połączony z warsztatami, podczas których próbowano odpowiedzieć na pytanie: czy rytm się czuje, czy też można go policzyć, a p. Monika Kalinowska zaprosiła licealistów na wykład pt. „Grzeszna? Święta? Niepojęta!” dotyczący wizerunków kobiet w kulturze współczesnej.