6 września 2021r. nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu, które jest organizowane pod patronatem pary prezydenckiej od 2012 roku. Celem akcji jest zachęcenie do wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. W tym roku uczniowie czytali  dramat Gabrieli Zapolskiej ,,Moralność pani Dulskiej”.

W budynku szkoły wywieszono informacje o tegorocznej akcji oraz przygotowano wystawę dotyczącą życia i twórczości Gabrieli Zapolskiej.

Na lekcjach języka polskiego dyskutowano na temat wartości i stereotypów w utworze ,,Moralność pani Dulskiej”.

Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli inscenizację teatralną dramatu Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Marcina Wrony. Poznali realia życia i obyczajów XIX wiecznej rodziny mieszczańskiej.