Bolesławieckie Święto Ceramiki 2022

Płynie Wisła, płynie…” – pod takim hasłem zaprezentowaliśmy naszą szkołę podczas parady „A to Polska właśnie – Ceramika bolesławiecka” z okazji Bolesławieckiego Święta Ceramiki 2022. Przygotowana przez nauczycieli i dzieci instalacja przestrzenna, niesiona podczas parady, objęła wiele elementów, według regulaminu, kojarzących się z Polską, a jednocześnie nawiązujących do ceramiki bolesławieckiej. Były to pięknie wykonane: mapa Polski z zaznaczoną najważniejszą polską rzeką – Wisłą, miastami nad nią leżącymi, Bolesławcem oraz ogromne symbole miast: Kraków, Warszawa, Toruń i Gdańsk niesione po bokach przedstawionej symbolicznie rzeki. Przed instalacją szły pierwszaki przebrane za krakowianki i krakowiaków na konikach, a wszyscy ubrani byliśmy w kobaltową kolorystykę bolesławieckiej ceramiki: czapeczki, spódnice, chusty. Wspaniale prezentowaliśmy się, wołając: „ SP 2 Polskę zna!” oraz śpiewając na znaną melodię piosenkę o wybranych miastach.  Witały nas brawa, uśmiechy, ludzie nucili z nami melodię piosenki. Pogoda nam dopisała.

Za tę wspaniałą prezentację dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom naszego szkolnego teamu. Jesteście wielcy! Byliście wspaniali!