Wyprawka pierwszoklasisty

Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty:

Podręczniki zostają wypożyczone dzieciom ze szkolnej biblioteki, materiały edukacyjne (ćwiczenia) uczniowie otrzymują po rozpoczęciu roku szkolnego.

Materiały do kupienia:

Karty pracy do religii: „Poznaję Boży świat” – karty pracy. Wydawnictwo Jedność.

– po 3 zeszyty (w wąską linię – na początku nauki pisania wskazane byłyby zeszyty posiadające dwukolorowe linie i w kratkę – 16 kartkowe)

– piórnik

– ołówki

– linijka

– temperówka

– gumka

– klej w sztyfcie

– klej Magic

– nożyczki z zaokrąglonymi końcami

– kredki ołówkowe (Bambino)

– pastele olejne

– farby plakatowe + 3 pędzle o różnej grubości, kubek

– liczydło

– blok rysunkowy biały i kolorowy A4

– blok techniczny biały i kolorowy A4

– papier kolorowy (wycinanki)

– plastelina

– podkładka do wykonywania prac plastycznych

– 1 teczka z gumką

– 1 opakowanie chusteczek nawilżonych

– strój gimnastyczny (czarne lub grantowe spodenki, biała koszulka, buty sportowe najlepiej na białej podeszwie lub kauczukowej, białe skarpetki, worek)

– strój galowy na rozpoczęcie roku szkolnego (biała bluzka/koszula, granatowa/e lub czarna/e spódniczka/spodnie) Dobra rada: worek ze strojem gimnastycznym, tornister, bloki i inne rzeczy warto podpisać. Nowa sytuacja, emocje, obowiązki, mogą sprawić, że pierwszoklasista może zapomnieć, które rzeczy są jego lub pomylić podobne przedmioty.

Życzymy samych sukcesów w klasie pierwszej!