„Przerwa na czytanie”, czyli legere aude…

26 października 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Cele akcji to m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe czy zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W biciu rekordu wzięły udział klasy IV-VIII. Podczas każdej przerwy uczniowie czytali ulubione książki, które albo przynieśli z domu, albo wypożyczyli z biblioteki szkolnej. Ponadto, przygotowana został specjalna „Strefa czytania”, gdzie starsi uczniowie czytali najmłodszym.

Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem – miło było zobaczyć tak wielu zaczytanych uczniów w przeróżnych miejscach szkoły: na korytarzach, na schodach, w salach lekcyjnych, w bibliotece, w sali gimnastycznej… Daje to nadzieję, że książka nadal może skutecznie rywalizować o uwagę ucznia choćby z telefonem komórkowym.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej niezwykłej inicjatywie i mamy nadzieję na jej kontynuację w następnych latach.

 

                                                                                                       Samorząd Uczniowski